Milí budúci (ale aj bývalí) štipendisti Národného štipendijného programu SR!

 

Prečítajte si niekoľko postrehov a zážitkov zo študijného či výskumneho pobytu štipendistov NŠP a nechajte sa inšpirovať! A ak ste boli na pobyte podporenom z NŠP a máte o tejto svojej skúsenosti blog alebo pripravený článok, podeľte sa so svojimi zážitkami a skusenosťami. Budeme radi, keď nám zašlete buď webový odkaz na článok, alebo znenie článku na zverejnenie (naše kontakty nájdete v časti Kontakty).

 

Praktické rady pre záujemcov o štipendijný pobyt v USA
Rozhovor s bývalými štipendistami Národného štipendijného programu v USA / Tento rozhovor vznikol z podnetu uchádzačov o štipendijné pobyty v USA, ktorí prejavili záujem o praktické rady v súvislosti s vycestovaním do tejto krajiny. Rozhovor je preto zameraný na skúsenosti, rady a odporučenia úspešných absolventov NŠP v USA s cieľom uľahčiť vycestovanie a pobyt ďalších štipendistov programu do USA.

VIDEO: Doktorand Marek ti poradí na čo myslieť a na čo nezabudnúť, ak chceš vycestovať do USA cez NŠP!
Marek počas doktorandského štúdia absolvoval 8-mesačný štipendijný pobyt cez NŠP na University of Colorado Boulder v USA. V tomto videu sa dozvieš, na čo nezabudnúť a na čo myslieť pred vycestovaním do USA cez NŠP.

VIDEO: Stream so štipendistkou NŠP z postdoktorandského výskumného pobytu v Spojených arabských emirátoch
Vo videozázname z webinára SAIA o štipendiách v Národného štipendijného programu SR sa stretnete so štipendistkou NŠP, z výskumného pobytu v Spojených arabských emirátoch, na Univerzite medicíny a zdravotníckych vied Mohammeda Bin Rashida v Dubaji.

VIDEO: Doktorandka Martina sa vybrala do Argentíny aj so svojou Fenkou Siestou!
Na našom webinári ste sa mohli stretnúť s Martinou a vypočuť si jej skúsenosti s #NŠP (Národný štipendijný program), vďaka ktorému bola na polročnom pobyte v Buenos Aires v Argentíne! A nielen sama, na výpravu so sebou vzala aj svojho psíka - fenku Siestu!

Pavol bol na štipendijnom pobyte v Dánsku: Naskytli sa mi príležitosti, o akých som ani len nesníval.
Pavol Štefanič sa prednedávnom vrátil zo štipendijného pobytu cez Národný štipendijný program SR. Pôsobí ako doktorand na Slovenskej technickej univerzite na odbore Teória a technika prostredia budov. Absolvoval štipendijný pobyt na Dánskej technickej univerzite v Lyngby. V rozhovore nám prezradil svoje zážitky, skúsenosti a postrehy z pobytu v Dánsku.

VIDEO: Doktorandka Tinka ti poradí ako si úspešne požiadať o štipendium NŠP!
Tinka strávila svoj letný semester 2022 v Dánsku so štipendiom cez Národný štipendijný program. Vo videu sa dozvieš jej skúsenosti s celým procesom podávania žiadosti, dá ti tipy ako na to, a povie ti, aký je život v inej krajine.

ROZHOVOR: JANKA A JEJ CESTA DO CAMBRIDGE A NA OXFORD S NÁRODNÝM ŠTIPENDIJNÝM PROGRAMOM
Naša bývala štipendistka Janka dosiahla neobvyklý úspech a svoje PhD. štúdium momentálne absolvuje na Oxforde vo Veľkej Británii. Pomohol jej k tomu štipendijný pobyt v Cambridge cez Národný štipendijný program. O Jankinom pobyte, zážitkoch a akademickom príbehu sa dozviete viac v článku.